XIII Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku już w dniach 15-18 sierpnia 2019 w Poznaniu

CHŁODNIKI 2019 – konkurs dla restauracji

CHŁODNIKI 2019 Konkurs dla Restauratorów podczas Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku w Poznaniu odbędzie się w piątek, 16 sierpnia 2019. Zgłoszenia od 15 lipca. O zakwalifikowaniu się do konkursu decyduje kolejność zgłoszeń.

Konkurs restauracji, który od lat odbywa się w Poznaniu, w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Dobrego Smaku pozwala nam odnajdywać, nagradzać i promować lokale, które do mistrzostwa opanowały przygotowywanie dań, będących tematem poszczególnych edycji wydarzenia.  W minionych latach dowiedzieliśmy się już między innymi gdzie zjeść najlepszą kaczkę po poznańsku, czerninę i tatara.

W tym roku czas na CHŁODNIKI. Tu od razu wyjaśnienie – nie chodzi nam jedynie o ten najbardziej popularny w kartach lokali chłodnik litewski, w konkursie chętnie zobaczymy wszelkie wersje gazpacho, taratorów, chłodników owocowych i innych zimnych zup na bazie klasycznych receptur i autorskich koncepcji.

Dla kogo?
Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkie chętne restauracje, bary i inne gastro-punkty, które w swojej sezonowej (lub stałej) ofercie mają chłodnik. Nie mamy kryteriów geograficznych – w konkursie mogą startować restauracje z całego kraju.

Kiedy i gdzie?
Konkurs odbędzie się w piątek 16 sierpnia w godzinach 10:30-14:00 w gościnnych progach Restauracja Pod Niebieniem. ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi jeszcze tego samego dnia na scenie Festiwalu na poznańskim Starym Rynku 

Jury:
W jury konkursu zasiądą m.in.:
Justyna Adamczyk – redaktor naczelna Gault&Millau Polska
Adam Chrząstowski - szef kuchni, dziennikarz
Jasiek Kuroń – dziennikarz kulinarny, kucharz Dzień Dobry TVN
Artur Michna – dziennikarz i Krytyk Kulinarny
Gieno Mientkiewicz – animator kulinariów, twórca Gieno Sery Polskie
Paweł Loroch – dziennikarz kulinarny Antyradio oraz Man in the kitchen
Maciej Piątek - szef kuchni Hotel Moderno
Jakub Pindych – Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna
Juliusz Podolski – animator kulinariów, dziennikarz i promotor restauracji De'GUSTATOR PR
Katia Roman-Trzaska – założycielka szkoły gotowania Little Chefprezeska Fundacja Samodzielność od Kuchni
Wioletta Skuratowicz – nauczycielka z zespołu Szkół Nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie, popularyzatorka regionalnych smaków, chodząca inspiracja dla wielu młodych kucharzy.  

 

Zgłoszenia i regulamin:

Do konkursu zakwalifikowanych zostanie maksymalnie 30 chłodników. Każdy z lokali zgłosić może maksymalnie 2 chłodniki. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmujemy od 15.07 do 13.08 lub wyczerpania miejsc (!).


Informacje:
 
Weronika Krawczuk, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., tel. 668 040 140 

Pobierz regulamin konkursu (pdf)
Pobierz kartę zgłoszenia (word)

 

fot: foodandwine.com