XI Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku już w dniach 11-15 sierpnia 2017 w Poznaniu

Konkurs – Kaczka po Wielkopolsku 2017

Podczas XI edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Dobrego Smaku po raz kolejny zadamy pytanie gdzie w Poznaniu i Wielkopolsce zjeść można najlepszą kaczkę.

Pieczona kaczka z pyzami lub szagówkami i modrą kapustą to wizytówka wielkopolskiej gastronomii. Są na świecie dania - symbole. Kulinarne wizytówki miast czy regionów jak mediolańskie risotto, śląskie rolady, neapolitańska pizza, nowoorleańskie gumbo czy brukselskie mule. Bez ich skosztowania wizyta w danymi miejscu nie jest kompletna. Dla smakoszy odwiedzających Poznań i okolicę takim właśnie daniem jest pieczona kaczka. Tylko gdzie zjeść tę najlepszą?

W ostatniej edycji konkursu Kaczka po Wielkopolsku, w roku 2010 triumfowała Restauracja Monidło i jej szef kuchni Artur Meller. Po tym sukcesie Restauracja stała się miejscem pielgrzymek smakoszy nie tylko z Polski, którzy chcieli skosztować nagrodzonego dania i nie wychodzili zawiedzeni.

Obejrzyj (przepraszamy za jakość nagrania) rozmowę z laureatami ostatniej edycji konkursu.

Minęło jednak siedem lat. Kulinarny świat wokół nas zmienił się nie do poznania. Powstało wiele nowych wspaniałych lokali, inne odeszły w zapomnienie. Nowa fala szefów kuchni szuka inspiracji w kuchni regionalnej. Uznaliśmy, że czas ponownie sprawdzić gdzie w Poznaniu i regionie dają najlepszą kaczkę. Będziemy szukać zarówno tej najbardziej tradycyjnej, jak i wariacji na temat dania autorstwa eksperymentujących szefów kuchni. Przy współpracy z Poznańską Lokalną Ogranizacją Turystyczną zadbamy też o to by na długo po zakończeniu festiwalu goście odwiedzający Poznań wiedzieli dokąd wybrać się na najsmaczniejszą kaczkę.

Konkurs Kaczka po Wielkopolsku 2017 odbędzie się podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Dobrego Smaku 11-15 sierpnia 2017. Szczegóły konkursu i regulamin ogłosimy wkrótce.

Zapraszamy do śledzenia profilu Ogólnopolskiego Festiwalu Dobrego Smaku na Facebooku