XI Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku już w dniach 11-15 sierpnia 2017 w Poznaniu

Konkurs – Kaczka po Poznańsku 2017

Podczas XI edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Dobrego Smaku po raz kolejny zadamy pytanie gdzie w Poznaniu i Wielkopolsce zjeść można najlepszą kaczkę.

Siedem lat temu w konkursie Kaczka po Poznańsku wygrała restauracja Monidło. Konsekwencje tego sukcesu przerosły najśmielsze oczekiwania właścicieli. Rezerwację „na kaczkę” robione były na tygodnie w przód a dziennikarze przygotowywali liczne materiały z szefem kuchni Arturem Mellerem.

Trzeba powiedzieć wprost – restauracja, która słynie z dobrej kaczki zawsze cieszyć będzie się wielkim zainteresowaniem poznaniaków, ale też – a może przede wszystkim – gości odwiedzających nasze miast. Być w Poznaniu i nie zjeść kaczki? To grzech.

A więc tematem konkursu dla restauratorów odbywającym się w ramach XI edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Dobrego Smaku będzie znów kaczka. Szukamy tej przygotowanej według najlepszych wielkopolskich tradycji, ale docenimy też nowatorskie podejście szefów kuchni. Konkurs odbędzie się w poniedziałek, 14go sierpnia w Poznaniu.

Klasyczna kaczka po poznańsku podawana jest z pyzami (rzadziej szagówkami) i modrą kapustą. Oprócz najlepszego wykonania tradycyjnej receptury jurorzy oceniać będą jednak także innowacyjne pomysły kucharzy w kategorii „Nowa Tradycja” (szczegóły w regulaminie)

Rezultaty konkursu ogłosimy w obecności publiczności i zaproszonych dziennikarzy na scenie Ogólnopolskiego Festiwalu Dobrego Smaku na Starym Rynku w poniedziałek około godziny 18.00. Czekamy na Państwa zgłoszenia restauracji. Udział w konkursie jest prosty i nie wymaga wielu przygotowań.

Pobierz załącznik:

Regulamin i karta zgłoszenia