XI Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku już w dniach 11-15 sierpnia 2017 w Poznaniu

Cydry Słowiańskie

Jarmark Dobrego Smaku to nieodłączna część Ogólnopolskiego Festiwalu Dobrego Smaku. W tym roku, podczas IX już edycji, nie zabraknie na nim wyśmienitych alkoholi.

Na szczególną uwagę wśród wielu reprezentantów tej branży zasługuje Cydr Słowiański z ofertą znakomitych cydrów, które są idealnym sposobem na orzeźwienie podczas panujących upałów. Można go zasadniczo podzielić na 4 kategorie: cydr mocniejszy (7,5 % zawartości alkoholu), cydr słabszy (4,5 % zawartości alkoholu), cydr wytrawny i słodkawy.

To, co wyróżnia Cydr Słowiański wśród innych dostępnych na rynku cydrów, to naturalny sposób wytwarzania. Właśnie ta tradycyjna, rzemieślnicza metoda produkcji gwarantuje jego niebanalny smak i przyjemne doznania podczas degustacji. Drugim wyróżnikiem Cydrów Słowiańskich jest ich skład. Powstaje on na bazie 100% owoców najwyższej jakości, a podczas produkcji nie dodaje się wody, konserwantów ani sztucznych polepszaczy smaku. W efekcie uzyskujemy prawdziwie owocowy smak.

Cydry Słowiańskie produkowane są w kilkunastu rodzajach. Oprócz klasycznych cydrów jabłkowych, dużą popularnością cieszą się także odmiany owocowe, w których część składu klasycznego jabłkowego cydru zastąpiona jest różnymi owocami (malina, aronia, agrest, jeżyna, wiśnia i truskawka), które determinują ostateczny smak. W efekcie powstaje więc intrygujący trunek, który umiejscowić można gdzieś w połowie drogi pomiędzy cydrem a winem.

Ciekawostką dla prawdziwych smakoszy może być cydr szampański, który powstaje na bazie tradycyjnego cydru słowiańskiego, przy użyciu metod przypominających wytwarzanie prawdziwego szampana. Charakteryzuje się intensywnością smaku, eleganckim wyglądem i … szampańskimi bąbelkami (jest mocno musujący).

Zapraszamy na stoisko Cydrów Słowiańskich podczas IX edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Dobrego Smaku!

Podziel się ze znajomymi: