XI Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku już w dniach 11-15 sierpnia 2017 w Poznaniu

Kuchnia Mieszka i Dobrawy – dziecięce warsztaty smaku na OFDS

Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku co roku proponuje moc atrakcji dla swoich najmłodszych uczestników. Tak będzie i tym razem, podczas dziewiątej już edycji. Wśród wielu ciekawych propozycji, na szczególną uwagę zasługują laboratoria smaku „Kuchnia Mieszka i Dobrawy”, będące częścią innowacyjnego projektu „Stół Mieszka i Dobrawy” realizowanego specjalnie z okazji Festiwalu.

Warsztaty w formie interaktywnych zajęć poprowadzi Katia Roman-Trzaska, znana z fantastycznego podejścia do dzieci i pasji kulinarnej, które realizuje w swojej szkole gotowania dla dzieci „Little Chef” w Warszawie.

Podczas 45-minutowej podróży w czasie do epoki Mieszka I, dzieci dowiedzą się o zwyczajach kulinarnych i kulturalnych (ze szczególnym uwzględnieniem kultury stołu) i warunkach życia Piastów. Ponadto, spróbują wspólnie odpowiedzieć na pytanie: jak ewoluował stół po odkryciach geograficznych oraz co jadano zanim pojawił się ziemniak, biały cukier i pomidor? Warsztaty zakończą się wspólnym przyrządzeniem „specjałów” kuchni średniowiecznej i degustacją.

Laboratoria skierowane są do dzieci w przedziale wiekowym 6-10 lat i odbywać się będą 14. sierpnia w Bramie Poznania, w 3 grupach 20-osobowych (o godz. 14.30, 15.30 i 16.30). Dla wszystkich uczestników laboratoria są bezpłatne, jednak z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc wymagana jest wcześniejsza rezerwacja mailowa (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.).

 

Podziel się ze znajomymi: