XI Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku już w dniach 11-15 sierpnia 2017 w Poznaniu

Chrup na zdrowie

Chipsy, choć wielu z nas bardzo smakują, nie kojarzą się z niczym zdrowym. I słusznie! Te, dostępne na co dzień w sklepach i obecne we wszędobylskich reklamach każdy dietetyk uzna za bezwartościowe lub nawet szkodliwe „zapychacze”. Okazuje się jednak, że jest dla nich alternatywa! Równie chrupiąca, a jednak zdrowa. Ich producent, Crispy Natural, zaprezentuje się w czasie tegorocznego Festiwalu.

Chipsy Crispy Natural robione są z owoców i warzyw, które w procesie produkcji są suszone (a nie smażone!), przez co nie zawierają tłuszczu i soli. Producent używa nowatorskiej na skalę światową metody odwadniania owoców i warzyw Mirvac. Proces wytrącania z nich wody pod postacią pary jest krótki i odbywa się w niskich temperaturach (poniżej 40 C), dzięki czemu zachowują większość drogocennych składników odżywczych (w tym – witamin). Są chrupiące i smaczne, a przy tym nie ma w nich sztucznych barwników i konserwantów. Nie zawierają również cukrów, ponieważ swój słodki smak zawdzięczają cukrom naturalnie występującym w owocach przed ich wysuszeniem. Mają również wysoki poziom błonnika pokarmowego. 

Crispy NaturalCrispy Natural oferuje szeroki wybór swoich chipsów – każdy znajdzie coś tu dla siebie. Możemy pochrupać sobie suszone jabłko, truskawkę, brzoskwinię, a nawet marchewkę, buraka, paprykę, lub…pomidora! Znajdą dla siebie też coś zatwardziali przeciwnicy wszystkiego co zielone i zdrowe. Producent bowiem oferuje chipsy z suszonego... sera. Do wyboru: chrupiące plasterki lub chrupiące kostki z dojrzewającego sera, chrupiące plasterki sera z cebulą, z posypką paprykową lub posypką a la Italiana. 

Wszystkie wyroby Crispy Natural nie zawierają oczywiście sztucznych barwników, konserwantów i innych chemicznych dodatków.

 „Naszymi konsumentami są również dzieci. Dostarczamy nasze zdrowe chipsy pod nazwą Chrupsy do przedszkoli i szkół. Pomysły na nasze nietypowe połączenia smaków (np. jabłka z bananami) wynikają właśnie z oczekiwań naszych najmłodszych konsumentów” mówi pani Katarzyna Przetakiewicz z Crispy Natural.  

Ciekawe kompozycje smakowe to jednak nie tylko propozycja dla dzieci. W ofercie Crispy Natural znaleźć można m.in.: chrupiące plasterki buraka o smaku winegret, chipsy z marchwi o smaku paprykowym lub z dodatkiem cynamonu i kardamonu, pomidory z dodatkiem bazylii i oregano itp. itd. Kto ma ochotę spróbować wszystkich nietypowych połączeń chipsowych, powinien koniecznie odwiedzić stoisko Crispy Natural na tegorocznym OFDS.

 

 

Podziel się ze znajomymi: