XI Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku już w dniach 11-15 sierpnia 2017 w Poznaniu

Naturalne orzeźwienie

W upalne, sierpniowe dni nic nie gasi pragnienia lepiej niż szklanka schłodzonego, naturalnego soku owocowego. Jeśli chcemy delektować się smakiem najwyższej jakości owocowych przysmaków to warto, byśmy sięgnęli po soki z rodzinnej tłoczni Katarzyny i Tomasza Rembowskich. Położone w Żukowie przedsiębiorstwo jest członkiem Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska, istniejącej w ramach Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego. Oznacza to, że wyroby państwa Rembowskich zachowują najwyższą jakość, a dodatkowo promują tradycje regionu z którego pochodzą. Bogaty wachlarz smaków sprawia, że każdy zwolennik naturalnych, najwyższej jakości napojów znajdzie tu coś dla siebie.

 

- W ofercie posiadamy soki „bio” z jabłek i aronii, soki jabłkowe z nutą czarnej porzeczki, aronii, żurawiny, mięty lub naparu korzennego. Warto spróbować także soku gruszkowego i soku pomidorowego tłoczonego ze świeżych pomidorów - wylicza Tomasz Rembowski. Co ciekawe, wszystkie powstające w żukowskiej tłoczni soki produkowane są przez bezpośrednie wytłoczenie świeżych owoców. Gotowe specjały nie są poddawane klarowaniu, dzięki czemu zachowują nie tylko naturalną mętność, ale również bogactwo cennych dla zdrowia składników, takich jak przeciwutleniacze. Oprócz tego, warto podkreślić, że soki z tłoczni państwa Rembowskich nie zawierają cukru, dodatku wody ani konserwantów.

Co ciekawe, Tomasz Rembowski, właściciel żukowskiej tłoczni, jest jednocześnie prezesem wielkopolskiego oddziału Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego. - Celem strategicznym oddziału jest to, by wszyscy członkowie otrzymali znak Jakość i Tradycja. – tłumaczy prezes i producent wysokiej jakości soków. Zapytany o największy sukces bez wahania odpowiada, że jest nim fakt, iż obecnie wszyscy producenci skupieni w wielkopolskim oddziale Izby posiadają znak Jakość i Tradycja bądź przechodzą właśnie proces certyfikacji.

Jeśli chcemy skosztować doskonałych soków o urzekającym smaku i naturalnym, owocowym aromacie to warto odwiedzić stoisko rodzinnej tłoczni Katarzyny i Tomasza Rembowskich na Ogólnopolskim Festiwalu Dobrego Smaku w Poznaniu. Nie zabraknie degustacji i okazji do zakupu pysznych, esencjonalnych soków owocowych. Poza tym państwo Rembowscy przygotowują dodatkową atrakcję. Na stosiku będzie można spróbować ormiańskiej zupy chorut, przyrządzanej z zebranych w lipcu listków pietruszki. - Obrane, pozbawione łodyżek listki są mielone, a następnie kiszone razem ze śmietaną - tłumaczy Tomasz Rembowski. - Następnie są one wysmażane i suszone, a później formowane w piramidki. Z tak przygotowanej pietruszki przygotowuje się zupę, serwowaną z dodatkiem jajek i przepysznych, małych pierożków. Ten specjał w kulturze Ormian podaje się w czasie ważniejszych uroczystości - dodaje. Warto odwiedzić stoisko żukowskiej tłoczni i przekonać się jak smakuje wyjątkowy specjał. Smacznego!

Podziel się ze znajomymi: