XI Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku już w dniach 11-15 sierpnia 2017 w Poznaniu

Wędliny wspomnień

Soczyste szynki, aromatyczne kiełbasy, idealnie doprawione kabanosy i tradycyjne, smakujące jak przed laty podroby to specjały, którym trudno się oprzeć. Specjalnie dla gości tegorocznego Ogólnopolskiego Festiwalu Dobrego Smaku swoje wyroby zaprezentuje mieszcząca się w wielkopolskim Bukowcu firma wędliniarska Stefana Słocińskiego.

- Warto podkreślić, że nasze wędliny przygotowywane są metodami tradycyjnymi, bez jakichkolwiek sztucznych dodatków, polepszaczy smaku, fosforanów, barwników czy substancji zwiększających masę gotowego wyrobu – rozpoczyna rozmowę właściciel słynącego z najwyższej jakości specjałów zakładu. – Przepisy czerpiemy przede wszystkim z własnego doświadczenia i tradycji. Większość z nich to sprawdzone, przedwojenne receptury przekazywane w naszej rodzinie z pokolenia na pokolenie – dodaje. Co ciekawe, niektóre wykorzystywane w Bukowcu sekrety komponowania przypraw czy odpowiednio długiego czasu wędzenia to elementy sztuki kulinarnej odnalezione w starych książkach kucharskich.

Na smakoszy pysznych kiełbas, wędlin i podrobów czeka suto zastawiony stół.  -W ramach Festiwalu zaprezentujemy specjały, które cieszą się największym powodzeniem wśród naszych klientów – wyjaśnia Stefan Słociński. – Będą to między innymi kiełbasa biała Złotnicka, aromatyczne kabanosy, szynki i wędliny dojrzewające. Wśród nich pojawi się na przykład rodzimy odpowiednik hiszpańskiego chorizo, czyli kiełbasa Nowotomyska Dojrzewająca – wylicza właściciel.  Co ciekawe, dużym zainteresowaniem ze strony zwolenników naturalnych, tradycyjnych smaków od lat cieszy się również Leberka Wielkopolska, która przechodzi właśnie proces certyfikacji znaku Jakość i Tradycja. Na festiwalowym stole nie zabraknie ponadto Kiełbasy Wspomnień, czyli szynkowej produkowanej zgodnie z oryginalną recepturą wywodzącą się z lat sześćdziesiątych. Wszystkich przysmaków oferowanych przez firmę Stefana Słocińskiego będzie można skosztować w ramach degustacji. Kto zje, ten zrozumie!

Podziel się ze znajomymi: