XI Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku już w dniach 11-15 sierpnia 2017 w Poznaniu

Lody prosto z… termosu

Latem znajdują się na liście najczęściej kupowanych słodyczy. Zimą z przyjemnością sięgamy po nie by przypomnieć sobie nie tylko wyjątkowy smak, ale także wakacyjną beztroskę. O tradycyjnych, najwyższej jakości specjałach z Koronowa i historii niewielkiej, rodzinnej lodziarni rozmawiamy z Agnieszką Zmudziejewską.

Skąd wziął się pomysł na rozpoczęcie produkcji lodów tradycyjnych?

Agnieszka Zmudziejewska: Lody tradycyjne sprzedajemy już ponad 35 lat. Kultywujemy tradycję rodzinną, którą zapoczątkował mój dziadek, Kazimierz. Fachu uczył się on u koronowskiego producenta lodów tradycyjnych. Później lodziarnię przejęli moi rodzice, a teraz w firmie pomagam im ja.

Co wyróżnia lody z Koronowa od tych, które są szeroko dostępne na rynku?

A.Z.: Wartość naszych lodów stanowią naturalne produkty, z których są robione. Nasze specjały nie zawierają konserwantów i barwników. Bazą lodów są jajka, mleko pełnotłuste i cukier. Do lodów owocowych dodajemy sezonowe owoce kupowane u lokalnych sadowników. Nasze lody wyróżnia także niepowtarzalny smak, gdyż niezmiennie wykorzystujemy tradycyjne technologie produkcji i receptury. Sprzedajemy je w nietypowy sposób, bo z termosów ze szklanym wkładem, które utrzymują odpowiednią temperaturę.

Gdzie, poza Koronowem, można spróbować tradycyjnych deserów lodowych?

A.Z.: Lody z Koronowa coraz częściej goszczą na piknikach i festiwalach. Nasz fanpage na facebooku, nazwany “Lody tradycyjne I.I. Zmudziejewscy”, pozwala na bieżąco śledzić wydarzenia i imprezy, w których uczestniczymy.

Jakich specjałów będzie można skosztować w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Dobrego Smaku?

A.Z.: Na Festiwalu zaprezentujemy przede wszystkim lody tradycyjne w czterech smakach: waniliowym, czekoladowym, truskawkowym i porzeczkowym. Wszystkie Zapraszamy do degustacji!

Podziel się ze znajomymi: